Tetovanie henou je bezbolestná ozdoba tela veľmi podobná tetovaniu, nie je však vykonávaná aplikovaním farby pod kožu ihlou, ale nanesením farby – heny – na kožu. Ak sa ti tetovanie páči, ale bojíš sa ihiel alebo by si si len chcel nanečisto vyskúšať, ako by na tebe tetovanie vyzeralo, metóda hennou je jedinečná šanca, ako sa potešiť. Jedná sa totiž o “dočasné tetovanie”, jedno z mála bežne dostupných. Henna sa používa už niekoľko storočí pri rituálnych činnostiach skrášľovania žien. Dnes je to veľmi obľúbená záležitosť napr. na dovolenkách pri mori.

Henna je 2-6 metrov vysoká kvitnúca rastlina pochádzajúca z tropických a subtropických oblastí Afriky, južnej Ázie a severnej Oceánie. Sušením a drvením lístia z tejto rastliny získavame prášok, ktorý sa používa na farbenie látok, vlasov, nechtov a samozrejme aj kože. Farby henny sú rôzne, rovnako ako ich použitia. Čierna farba nie je čisto prírodná, preto sa u mnohých ľudí môžu prejavovať vyrážky a alergické reakcie (až vypálený vzor na tele). Červená a hnedá farba sa rovnako ako čierna používa k maľbe na kožu. Rastlinný prášok sa používa na farbenie vlasov.

Henna ti na koži môže vydržať až tri týždne v tvare, ktorý si si nechal vytvoriť. Neskôr sa ti farba môže rozpíjať alebo sa odierať. Dĺžka zotrvania závisí aj na pigmentácii tvojej kože.

Pozor na kvalitu aplikovanej henny! Dnes je veľa ľudí alergických na rôzne trávy a kovy, a zloženie heny ti ťažko vie niekto predložiť po vypýtaní. Telo začne reagovat na aplikovanú farbu a začne proti nej bojovať a tak ti môžu zostať nepekné jazvy. Preto henu nikou neodporúčam, pretože v dovolenkovom ošiali nevieš, čo v tej hene je namiešané a prípady, ktoré končia až popáleninami a 2 týždňami v posteli s horúčkami, nie sú vôbec ojedinelé a tak sa môže dovolenka zmeniť na hospitalizačný výlet len vďaka chuti “vyskúšať” si tetovanie.

Originally posted 2014-03-06 09:43:45. Republished by Blog Post Promoter