Cena za tetovanie hrá veľkú úlohu pri výbere motívu i tetovacieho štúdia. Keďže tetovanie si kupuješ na celý život, mal by si sa pri jeho výbere riadiť nielen týmto faktorom, ale aj ďalšími. Patrí medzi ne napríklad kvalita výsledného motívu, zázemie tetovacieho salónu a hygienické podmienky, či kvalita samotného použitého pigmentu.

Či je tetovacie štúdio dobré alebo zlé, zistíš podľa referencií. Kvalitný tetovací salón môžeš nájsť na internete alebo si ho nechať odporučiť od priateľov či známych, ktorí tam už boli a majú odtiaľ tetovanie. Cena za tetovanie sa určuje predovšetkým podľa náročnosti motívu a veľkosti. Niekto preferuje lacné tetovanie, iný si uvedomujú, že ho budú nosiť celý život a neľutujú za neho zaplatiť viac.

Nižšia cena sa všeobecne platí za jednoduché neprepracované tetovanie a za tetovanie od amatérov (krčmových tatérov). Okrem samotného motívu tetovania má výrazný vplyv na cenu, či je tetovanie čierne alebo farebné, kto ho vykonáva a kde. Odhad ceny by ti mali byť schopní dať v každom profesionálnom tetovacom štúdiu potom, čo im ukážeš vybraný motív a povieš, na ktoré miesto na tele si tetovanie praješ aplikovať. Tetovanie, ktoré sa vykonáva na citlivých miestach, je samozrejme omnoho náročnejšie a často ho nie je možné vykonať za jedno sedenie. V prípade nutnosti viacerých sedení sa samozrejme zvyšuje aj cena za tetovanie.

Tu platí pravidlo: ak nemáš dostatok peňazí, radšej si počkaj a našpor ako radšej sa dať tetovať inde, pretože tých pár eur, čo ušetríš, môžeš veľmi ľutovať a oprava tetovania (ak bude možná), ta bude stáť dvojnásobne viac.

Originally posted 2014-03-04 20:23:55. Republished by Blog Post Promoter