Pri tejto otázke je potrebné zvážiť veľa faktorov. Ako napríklad techniku tatéra, použité nástroje, umiestnenie na tele, veľkosť motívu, dĺžku doby tetovania … V konečnom dôsledku každý človek má iný prah bolesti. To znamená, že niečo, čo tebe pripadá neznesiteľné iní môžu znášať bez problémov.

Samozrejme v niektorých štúdiách je možnosť lokálneho umŕtvenia … avšak tento variant sa neosvedčil z toho dôvodu že umŕtvená koža horšie prijíma farbu a tým pádom tetovanie trvá dlhšie, a je prípadne nutné prísť viac krát, aby sa predišlo poškodeniu kože z dôvodu intezívnejšieho “rozpichania”. Anestetiká majú taktiež vedľajšie účinky s ktorými treba rátať. Bolesť je i tak všeobecne určená citlivosťou kože. Citlivosť je vyššia na miestach, ktoré nie sú obalené tukom, prípadne sa v nich nachádza mnoho nervových zakončení, kde je tenká koža,…

Tetovanie môže bolieť na členku, tvári, za uchom, na hrudníku, okolo prstov alebo pozdĺž chrbtice. Za bolestivé sa považuje i tetovanie aplikované na intímnych partiách. Keďže tetovanie sa realizuje pomocou ihiel, bolo by veľmi zvláštne, keby vôbec nebolelo. Ak ale máte z bolesti strach, môžete si nechať tetovanie aplikovať napríklad na rameno, stehno alebo lýtko. Tetovanie v týchto oblastiach mnoho žien prirovnáva k bolesti spôsobenej epilátorom.

S tetovaním sú okrem bolesti spojené aj ďalšie nepríjemné pocity ako svrbenie alebo škrabanie. Prejavujú sa znovu individuálne, ale aj tak je dobré sa na ne pripraviť a vybaviť napríklad mastnými krémami a chladivými gélmi.

Originally posted 2014-03-04 20:22:43. Republished by Blog Post Promoter