Kde bolí tetovanie najviac?

Každý človek má iný prah bolesti. To znamená, že niečo, čo tebe pripadá neznesiteľné iní môžu znášať bez problémov. Citlivosť je vyššia na miestach, ktoré nie sú obalené tukom, prípadne sa v nich nachádza mnoho nervových zakončení, kde je tenká koža,… Tetovanie môže bolieť na členku, tvári, za uchom, na hrudníku, okolo prstov alebo pozdĺž chrbtice. Za bolestivé sa považuje i tetovanie aplikované na intímnych partiách. Ak ale máte z bolesti strach, môžete si nechať tetovanie aplikovať napríklad na rameno, stehno alebo lýtko.

Existuje dočasné tetovanie?

Nie! Žiadne dočasné tetovanie reálne neexistuje. V mojej praxi som sa stretol s veľkým množstvom prerábiek tetovaní, ktoré boli údajne dočasné a mali po pár mesiacoch, či rokoch zmiznúť. Ak ešte stále túžiš po dočasnom tetovaní, tak v takom prípade je jediná voľba maľovanie henou.

Treba tetovanie pretetovať?

Tetovanie nie je nutné pretetovať, iba vtedy ak počas hojenia na niektorých miestach s chrastou vypadala farba. V tom prípade dotetovanie musí byť už zahrnuté v cene. Pri normálnych okolnostiach by to nemalo byť potrebné. Táto skutočnosť je aj jedným z ukazovateľov profesionality tetovača. Iný prípad je ak je tetovanie enormne staré … v takomto prípade je možné tetovanie „oživiť“ teda pretetovať (opraviť).

Ktoré ročné obdobie je vhodné pre tetovanie?

Prakticky celý rok. Ale počas hojenia je nutné dať si väčší pozor na to, že daná časť kože by nemala byť vystavená priamemu slnečnému žiareniu, nesmie byť namočená (rozmočená chrasta) daná časť tela. Čiže (hlavne v lete) vo fáze hojenia žiadne kúpanie, ani nadmerné sprchovanie, a žiadne opaľovanie, či solárium. Ak sa budeš starať o svoje tetovanie podľa pokynov svojho tatéra, fáza hojenia bude rýchla a tvoje tetovanie bude krásne po celý život.

Ako bude vyzerať tetovanie po pôrode?

Tetovanie sa rozťahuje spolu s kožou a zase naopak zmršťuje. Ak po tehotenstve budeš mať tie isté fyzické proporcie ako v ďeň tetovania, tak bude všetko v poriadku. Ale ak budeš mať na bruchu jazvy, ktoré zasiahnu aj tvoje tetovanie, je dosť pravdepodobné, že tetovanie bude poškodené. Oprava takto poškodeného tetovania záleží od rozsahu poškodenia a tiež od motívu. Väčšina tetovaní sa dá opraviť, ale nemusí to byť vždy pravidlom. Najlepšie ukázať a poradiť sa s tatérom.

Čo keď naberem svaly, schudnem, otehotniem?

Tetovanie je v takom stave v akom je pokožka. Pri rozťahovaní svalovej hmoty, sa tetovanie rozťahuje a naopak sťahuje pri úbytku spolu s pokožkou. Koža je plastická a tym pádom pracuje aj tetovanie. Prakticky je však zmena tetovania voľným okom nebadateľná, takže mýtus o tom, že dám sa tetovať až keď schudnem, či naberiem svaly je absolutne neopodstatnený.

Problémom môžu byť strie, ktoré vzniknú pri veľmi rýchlom naberaní svalovej hmoty. Pri rozťahovaní odporúčam pokožku krémovať, aby bola pružná. Napríklad ženy v tehotenstve pokiaľ majú tetovanie v oblasti bruška. Tiež po pôrode je vhodné pokožku krémovať aby sa  koža dostala do pôvodného stavu. Prípadné defekty dotetovať.

Tetovanie henou?

Tetovanie henou je bezbolestná ozdoba tela vykonávaná aplikovaním farby – heny – na kožu. Henna ti na koži môže vydržať až tri týždne v tvare, ktorý si si nechal vytvoriť. Dĺžka zotrvania závisí aj na pigmentácii tvojej kože.

Farby henny sú rôzne, rovnako ako ich použitia. Čierna farba nie je čisto prírodná, preto sa u mnohých ľudí môžu prejavovať vyrážky a alergické reakcie (až vypálený vzor na tele). Pozor na kvalitu aplikovanej henny. Telo začne reagovat na aplikovanú farbu a začne proti nej bojovať a tak ti môžu zostať nepekné jazvy.

Preto henu nikou neodporúčam, pretože v dovolenkovom ošiali nevieš, čo v tej hene je namiešané a prípady, ktoré končia až popáleninami a 2 týždňami v posteli s horúčkami, nie sú vôbec ojedinelé a tak sa môže dovolenka zmeniť na hospitalizačný výlet len vďaka chuti “vyskúšať” si tetovanie.

Môžem s tetovaním darovať krv?

Transfúzne stanice zvyčajne požadujú rok pauzu od posledného tetovania alebo piercingu. Potom nie je problém opäť darovať krv. Najlepšie je sa informovať u transfúznej stanice, kde chodíš darovať krv, aké majú požiadavky.

Ako dlho sa hojí tetovanie?

Tetovanie je zásah do kože a prakticky je to povrchové poranenie ako skrabanec. Každý človek ma schopnosť hojenia rôznu a za roky praxe som sa stretol od týždňa az po 2 mesiace. Zvyčajne je doba hojenia – kým neodpadnú chrasty – približne 2 týždňe a ďalšie 2 týždne trvá kým sa dočasná koža stane permanentnou a stvrdne.