Nie! Žiadne dočasné tetovanie reálne neexistuje. V mojej praxi som sa stretol s veľkým množstvom prerábiek tetovaní, ktoré boli údajne dočasné a mali po pár mesiacoch, či rokoch zmiznúť.

Problém je v tom, že väčšinou toto „dočasné“ tetovanie ponúkajú kozmetičky, ktoré nemajú o tetovaní ako takom žiadnu potuchu. Na toto tetovanie používajú farbu, ktorá sa bežne používa napr. pri permanentnom make upe. Táto farba má menšiu stálosť. Pokožka na tele má v rôznych miestach rôznu hrúbku. Pokiaľ aplikujeme túto farbu napr. na rameno, tak časom sa skutočne začnú strácať čiastočky pigmentu ktoré sú plytko aplikované. Toto trvá skutočne pár rokov. Problém je pri čiastočkách pigmentu, ktoré sú hlbšie. Tieto ani po rokoch nemiznú – nevstrebú sa. Takže tetovanie po rokoch ostane fľakaté, rozpité a vypadané. Nehovoriac o tom, že väčšinou ľudia ponúkajúci toto „dočasné“ tetovanie nemajú pojem o kreslení, stavbe, či koncepcii tetovania.

V skratke – toto „dočasné“ tetovanie ti po pár rokoch stratí tvar, kontrast a bude z neho machuľa, ktorá sa môže ďalej strácať aj 10 rokov a nemusí sa komplet stratiť (videl som už aj 15 ročné “dočasné” tetovanie). Takže radšej si dobre premysli motív a umiestnenie tetovania, vyber si správneho tatéra a ak tetovanie, tak na celý život a kvalitné. Ak ešte stále túžiš po dočasnom tetovaní, tak v takom prípade je jediná voľba maľovanie henou.

Originally posted 2014-03-04 20:28:32. Republished by Blog Post Promoter