Tetovanie ako také je určitým spôsobom nevítaný zásah do kože, takže sa prirodzene môžu vyskytnúť nejaké riziká. Asi najznámejším problémom, ktorý môže pri tetovaní vzniknúť, je infekcia. Toto riziko sa objavuje veľmi zriedka, pretože väčšina tetovacích salónov používa sterilné nástroje a dodržuje hygienické predpisy. Samozrejme by si si to ale mal vždy skontrolovať a spýtať sa na tieto veci tatéra, ktorého si si vybral.

Nie príliš známym rizikom pri tetovaní je koloidný útvar, ktorý pripomína jazvu a môže sa vyskytnúť pri tetovaní. Opäť sa na toto riziko opýtaj svojho tetujúceho. Občas sa môžu vyskytnúť alergické reakcie, ktoré zapríčiní príliš aktívny imunitný systém. Tento problém sa vyskytuje veľmi zriedka, pretože sa v súčasnej dobe používajú moderné atramenty, ale nedá sa vylúčiť.

Najväčšou hrozbou však stále ostáva neprofesionálny tatér, ktorý aj keď dodrží všetky hygienické predpoklady, svojou neschopnosťou ti pokazí telo, vačšinou už nenapravitelne, na večne veky vekov. Túto hrozbu podcenuje najviac ľudí, a pravidelne vidím neopravitelné tetovania aj v portfóliách profi štúdií, ktorých obrázky by skôr mali patriť do sekcie najškaredšie tetovania a mali by byť výstrahou pre ostatných a nie ako prezentácia ich práce.

Originally posted 2014-03-05 19:40:18. Republished by Blog Post Promoter