Je dôležité uvedomiť si fakt, že tvoje tetovanie ťa bude sprevádzať nielen teraz, ale aj o niekoľko rokov. Preto je veľmi dôležitý správny výber motívu, ktorý je nielen pekný na oko, ale spája prvky tvojej osobnosti, cítenia, vonkajšieho prejavu a vyjadrenia tvojej osobnosti.

Výber motívu je teda na tebe, a iba od teba závisí čo a kam. V tomto smere by si mal mať už aspoň malú predstavu, čo sa ti páči a kam s tetovaním. Na výber sú tlačené motívy z katalógov, časopisov, niekedy pomôže aj internet či fantázia, alebo sú to originálne motívy z tetovacieho štúdia, či tvoje vlastné motívy, ktoré už máš nakreslené na papieri. Tatér ti iste poradí, aká je vhodná veľkosť pre dané tetovanie, motív, či umiestnenie.

Pri zložitých a malých tetovaniach zanikajú detaily a tetovanie z pár metrov vypadá ako zhluk čiernych liniek. Jeden americký tatér raz povedal: “správne tetovanie musí byť rozoznateľné na dĺžku baru.” Naopak, príliš jednoduchý motív v prehnanej veľkosti vypadá stroho a nezaujímavo. Preto je nutné si dobre rozmyslieť výber aj umiestnenie aby si predišiel neskorším opravám a dorábkam k svojmu tetovaniu.

Originally posted 2014-03-04 20:25:32. Republished by Blog Post Promoter