Je dôležité uvedomiť si, že tetovanie nekončí tvojim odchodom z tetovacieho štúdia, ale musíš sa oň ešte nejakú tú chvíľu starať, kým sa nezahojí, aby sa predišlo možným rizikám. Mal by si sa oň starať aj po zahojení, napríklad občasným mazaním krémom s obsahom vitamínov, hlavne vitamínu E.

Po vytetovaní si doma môžeš potetované miesto zľahka umyť čistou vlažnou vodou a opatrne vysušiť uterákom. Používaj čisté ruky, aby si zamedzili vzniku infekcie. Nechaj tetovanie cez noc v kľude a ráno ho opäť umy vlažnou vodou. Doporučuje sa používať aj ochranný krém (odporúčam nechtíkovú indulonu), a mazanie opakovať minimálne 2x denne po dobu asi jedného až troch dní. Rozhodne to ale s mazaním nepreháňaj. Ak sa objavia chrasty nestrhávaj si ich a nerozškrab ich. Rozhodne tým tetovaniu neprospeješ, môžeš totiž strhnutím chrasty vytrhnúť aj farbu z tetovania. Prvý týždeň sa tetovanie všeobecne nemá skoro vôbec namáčať, maximálne len vlažnou vodou po čo najkratšiu dobu.

A čo dlhodobá starostlivosť o tetovanie? Najväčším rizikom je pobyt na slnku – to tetovaniu škodí, takže tento pobyt buď obmedz alebo použi opaľovací krém so silným UV filtrom. Keď budeš dodržovať tieto zásady starostlivosti o tetovanie, dlhšie ti vydrží a nebudeš s ním mať problémy.

Originally posted 2014-03-05 19:39:20. Republished by Blog Post Promoter