V istej miere je každé tetovanie možné pretetovať, to ale závisí od mnohých faktorov. Je potrebné si vybrať vhodný motív, čo prekryje väčšinu nechceného tetovania, výber si určite prediskutuj s tatérom. Musíš brať ohľad na to, že nie všetky farby sa dajú bez problémov prekryť, to znamená čím tmavšia farba, tým menšia pravdepodobnosť, že daná časť sa dá prekryť.

Základné pravidlo je, že tmáva farba sa nedá prekryť svetlejšou. To znamená, že tvoj ostnatý drôť okolo bicepsu sa nedá prekryť kvetinkou. Aj keď všade vidno obrázky o prekrývačkách čiernej farby – napr zelenou a inými – je to len dočasný efekt, pretože pigment, ktorý tam už je je tmavý a po čase tak či tak bude presvitať, takže pozor na lákanie tatérov a ich silné reči, že všetko sa dá prektyť. Je veľká pravdepodobnosť ze za pár mesiacov, ci rok to tetovanie bude ešte väčšia machuľa ako bolo pred prekrývaním.

Koža má schopnosť udržať len určité množstvo farebných pigmentov z tetovacej farby, to znamená, že keď už raz na dané miesto bolo niečo vytetované, koža nemá takú schopnosť aby „absorbovala“ všetok pigment z novej farby. Je tam veľké riziko, že po čase nová farba vypadá alebo koža vôbec neprijme novú farbu. Preto sa kladie veľký dôraz na výber motívu.

Originally posted 2014-03-04 20:31:36. Republished by Blog Post Promoter