Infikovať sa vírusom HIV alebo hepatitídou typu A,B,C je pri dnes zavedených normách skoro nemožné dostať počas tetovania. Samozrejme ak platí, že štúdio tieto normy aj spĺňa a dodržuje. Vírus HIV mimo teľa hostiteľa je aktívny veľmi krátku dobu, takže to, aby ťa tatér nakazil HIV je pravdepodobné len vtedy, ak by ťa hneď tetoval s rovnakou ihlou ako nostiteľa vírusu. Hepatitída je zákernejšia forma vírusu. Ale pri splnení všetkých noriem – použitia dezinfekčných prípravkov so širokým spektrom účinnosti, jednorazových pomôcok a ihiel a dôkladnej predsterilizačnej prípravy a sterilizácie je vylúčené, že by si sa niektorou z vyššie spomenutých chorôb nakazil v tetovacom štúdiu. Postup je tetovacom štúdiu by mal byť vždy schválený krajskou hygienickou stanicou.

Kožné ochorenia – Pri akomkoľvek zásahu aj do miesta, ktoré nie je postihnuté kožnou chorobou, riskuješ výsev choroby aj na miestach zatiaľ nepostihnutých. Tieto choroby sú chorobami celého organizmu. Tetovanie pri týchto prípadoch neodporučujem.

Vzhľadom k tomu, že vírus HIV alebo HCV neprežije mimo tela hostiteľa viac ako niekoľko minút, je šanca, že sa pri tetovaní prenesie tento vírus NULOVÁ. Pri použití dezinfekcie a sterilizácie nemôžeš teda dostať ani AIDS, ani žltačku. Navštív však akéhosi amatéra a máš zaručený prenos nejakej tej infekcie, či vírusu.

Ak by si bola tehotná, tak to môže poškodiť tvoj plod, alebo dokonca zapríčiniť potrat. Diabetikom sa zle hoja rany a sú náchylnejšie na infekciu. Ak si epileptik, tak tetovanie môže zapríčiniť epileptický záchvat.

Originally posted 2014-03-05 20:00:32. Republished by Blog Post Promoter